Strona główna Aktualności Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 27 lutego 2019...

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 27 lutego 2019 roku

1599
0

W dniu 27 lutego 2019 roku w siedzibie Biura Rady Krajowej  NSZZ RI „Solidarność”  w Warszawie, odbyło się posiedzenie Prezydium NSZZ RI „Solidarność”. W spotkaniu brali również udział członkowie związkowego Zespołu ds. obrotu ziemią.

Podczas posiedzenia omówiono bieżącą sytuacje w rolnictwie i na poszczególnych rynkach rolnych oraz dotychczasowe prace związane z procedowaniem rządowego projektu ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego.  Jednym z głównych tematów było także omówienie  spotkania inauguracyjnego Porozumienia Rolniczego, które odbyło się  w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie w dniu 20 lutego z udziałem Prezydenta, a reprezentowali nasz Związek Pani Przewodnicząca Teresa Hałas oraz Zastępca Przewodniczącej Jerzy Chróścikowski. Celem Porozumienia jest zbudowanie formuły, która stworzy możliwość prowadzenia dialogu  na temat  wszystkich problemów występujących w rolnictwie, dlatego też powołano specjalne zespoły tematyczne. Następnie Prezydium omówiło bieżące sprawy Związkowe.

W związku  z trudną sytuacją w rolnictwie oraz przyjęciem w dniu  14 lutego 2019 roku  przez  Komitet  Stały Rady  Ministrów projektu  ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego oraz o zmianie niektórych innych ustaw, co do których  Nasz Związek ma zasadne zastrzeżenia,  NSZZ RI  „Solidarność”, wystosowało pismo do Pana Premiera z prośbą o pilne spotkanie.

Poprzedni artykułPosiedzenie Prezydium Copa Cogeca 14-15 lutego 2019 r.
Następny artykułZmarł Franciszek Jaromi
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj