Strona główna Aktualności Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 19 kwietnia 2016...

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 19 kwietnia 2016 roku

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI

W dniu 19 kwietnia 2016 roku w siedzibie Związku w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.

Podczas posiedzenia Przewodniczący Jerzy Chróścikowski przedstawił informację dotyczące bieżącej działalności Związku. Prezydium omówiło również przyjętą w poprzednim tygodniu ustawę o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw. Głównym celem ustawy jest realna ochrona polskiej ziemi przed niekontrolowanym wykupem. Obowiązujące dotychczas przepisy regulujące zasady nabywania nieruchomości rolnych takiej ochrony nie zapewniały. Po wcześniejszych uwagach zgłaszanych przez NSZZ RI „Solidarność”, do ustawy podczas prac legislacyjnych wprowadzone zostały poprawki, o których pisaliśmy w Komunikacie z dnia 31 marca br. Dodatkowo podczas prac w Senacie uwzględniono poprawkę, która zakłada, że nieruchomości rolne, o powierzchni mniejszej niż 0,3 hektara, nie będą podlegały regulacjom określonym w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego. Ustawa zostanie przekazana do podpisu Prezydenta RP. Powinna wejść w życie 30 kwietnia br.

Podczas posiedzenia przeanalizowano również projekt ustawy prawo łowieckie. Związek będzie monitorował przebieg prac legislacyjnych nad ustawą.

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI "Solidarność" w dniu 19 kwietnia 2016 roku Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI "Solidarność" w dniu 19 kwietnia 2016 roku

Poprzedni artykułKonferencja z okazji 35 rocznicy Zjazdu Zjednoczeniowego organizacji związków zawodowych rolników, który się odbył w dniach 8-9 marca w 1981 r. w Poznaniu
Następny artykułPosiedzenie Prezydium Copa Cogeca w Brukseli