Strona główna Aktualności Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 11 marca 2014...

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 11 marca 2014 roku

866
0
Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI

W dniu 11 marca 2014 roku w Warszawie odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”.

W czasie obrad omówiono Ogólnopolską Akcję Protestacyjną Rolników, zorganizowaną w dniu 26 lutego br. na terenie całego kraju oraz kwestie związane z trwającymi nadal protestami rolniczymi, dotyczącymi w szczególności dramatycznej sytuacji na rynku trzody chlewnej. Omówiono także kwestię związane z pracami nad PROW 2014-2020 oraz  obrotem ziemią na powiększenie gospodarstw rodzinnych, także w kontekście nieprawidłowości wykazanych w raporcie Najwyższej Izby Kontroli.

W związku z brakiem uruchomienia przez Ministra Rolnictwa obiecanych mechanizmów wsparcia dla producentów trzody chlenej, o kótre  Związek wnioskował  wielokrotnie  w postulatach, Prezydium podjęło uchwałę, wzywającą ministra rolnictwa do natychmiastowego uruchomienia obiecanego wsparcia, które oprócz obietnic nie doczekało się do tej pory realizacji w praktyce. Uchwała została przekazana tego samego dnia Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uchwała Prezydium Rady Krajowej z dnia 11 marca 2014 roku

Poprzedni artykuł"Chcecie rządzić w Ukrainie, a tu polski rolnik ginie". Protest na krajowej "dwójce"
Następny artykułPROTEST ROLNIKÓW W GŁOGOWIE!!
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj