Strona główna Aktualności Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 1 czerwca 2011...

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 1 czerwca 2011 roku

Posiedzenie  Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”  w dniu 1 czerwca 2011 roku w Warszawie

W dniu 1 czerwca 2011, po raz kolejny w tym roku spotkało się Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”. Podczas posiedzenia poruszono miedzy innymi kwestie wypracowania jednolitego stanowiska Związku w sprawie Wspólnej Polityki Rolnej. W stanowisku Związek będzie domagał się m.in. zapewnienia polskim rolnikom równych warunków konkurencji na jednolitym rynku europejskim, a w szczególności poprzez wyrównanie poziomu dopłat bezpośrednich i likwidację okresów przejściowych w dochodzeniu do pełnych płatności, wspieranie gospodarstw mniejszych o charakterze rodzinnym i wielopokoleniowym. Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” dyskutowało na temat przygotowań do tegorocznego Zjazdu oraz o odpowiednim przygotowaniu struktur terenowych. Poruszono również kwestie organizacji tegorocznego wypoczynku letniego dla dzieci rolników. Bezpośrednio po posiedzeniu Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” rozpoczęła obrady nowo powołana Komisja Zjazdowa Związku.