Strona główna Aktualności Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 10 października 2017...

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 10 października 2017 roku

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI

W dniu 10 października 2017 roku w siedzibie Biura Rady Krajowej w Warszawie odbyło się kolejne posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”.

Podczas posiedzenia poruszono kwestię aktualnej sytuacji w rolnictwie i na poszczególnych rynkach rolnych ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji związanej z nadzwyczajnymi warunkami atmosferycznymi podczas tegorocznych żniw w województwach północno-zachodniej Polski. Prezydium przeanalizowało także sytuację związaną z uwolnieniem rynku cukru. Prezydium przeanalizowało także projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 1 litr oleju w 2018 r. podtrzymując swoje stanowisko z lat poprzednich o konieczności zwrotu akcyzy w maksymalnej dopuszczalnej stawce oraz zwiększenia limitu maksymalnego zużycia oleju napędowego na 1 ha użytków rolnych).

Jednym z głównych tematów było także  ponowne omówienie przygotowanego i przedłożonego Prezydentowi RP projektu ustawy  o rentach strukturalnych i ubezpieczeniu społecznym rolników autorstwa NSZZ RI „Solidarność”, który będzie prezentowany przez Przewodniczącą NSZZ RI „Solidarność” Teresę Hałas podczas posiedzenia Sekcji „Wieś i Rolnictwo” w ramach Narodowej Rady Rozwoju w dniu 17 października 2017 roku w Pałacu Prezydenckim.

Poprzedni artykułNSZZ RI „Solidarność” w sprawie pomocy posiadaczom świń utrzymującym nie więcej niż 50 świń
Następny artykułPosiedzenie Sekcji „Wieś, Rolnictwo” Narodowej Rady Rozwoju z udziałem Przewodniczącej NSZZ RI „Solidarność” Teresy Hałas