Strona główna Aktualności Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 1 czerwca 2011...

Posiedzenie Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 1 czerwca 2011 roku

Posiedzenie  Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”  w dniu 1 czerwca 2011 roku w Warszawie

W dniu 1 czerwca 2011, po raz kolejny w tym roku spotkało się Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”. Podczas posiedzenia poruszono miedzy innymi kwestie wypracowania jednolitego stanowiska Związku w sprawie Wspólnej Polityki Rolnej. W stanowisku Związek będzie domagał się m.in. zapewnienia polskim rolnikom równych warunków konkurencji na jednolitym rynku europejskim, a w szczególności poprzez wyrównanie poziomu dopłat bezpośrednich i likwidację okresów przejściowych w dochodzeniu do pełnych płatności, wspieranie gospodarstw mniejszych o charakterze rodzinnym i wielopokoleniowym. Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” dyskutowało na temat przygotowań do tegorocznego Zjazdu oraz o odpowiednim przygotowaniu struktur terenowych. Poruszono również kwestie organizacji tegorocznego wypoczynku letniego dla dzieci rolników. Bezpośrednio po posiedzeniu Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” rozpoczęła obrady nowo powołana Komisja Zjazdowa Związku.

Poprzedni artykułSezon truskawkowy
Następny artykułUroczystości w Limanowej