Strona główna Copa-Cogeca copa-cogeca Posiedzenie Prezydium Copa-Cogeca

Posiedzenie Prezydium Copa-Cogeca

847
0

W dniach 22 i 23 września 2016 roku w Sekretariacie Copa-Cogeca w Brukseli odbyły się posiedzenia Prezydiów Komitetów Copa i Cogeca, w których z ramienia NSZZ RI „Solidarność” udział wziął Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski.


Podczas Prezydiów omówiona została m.in. decyzja odnośnie wspólnego wysiłku redukcyjnego, LULUCF (użytkowania gruntów, zmiany użytkowania gruntów i leśnictwa) oraz kwestie zatwierdzenia kandydatów Copa-Cogeca na stanowiska przewodniczących i wiceprzewodniczących grup dialogu obywatelskiego oraz zatwierdzenia przedstawicieli Copa-Cogeca przy Komitecie Doradczym do spraw Akwakultury (AAC) i Komitecie Doradczym ds. Rynków (MAC). Poruszone zostały także punkty zgłoszone przez NSZZ RI „Solidarność” takie jak wymiana poglądów z panem Pierre’em Bascou, dyrektorem w dyrekcji D Wsparcie Bezpośrednie DG AGRI, na temat uproszczenia wspólnej polityki rolnej, w tym wymogów zazieleniania, sprawozdanie z działalności przewodniczącego Copa i sekretarza generalnego, przyjęcie wniosku UAC (Ukraińskiej Rady Rolniczej) o partnerstwo z Copa i Cogeca oraz informacje i wymiana poglądów na temat sytuacji rynkowej i realizacji lipcowego pakietu środków pomocy. Przyjęto również projekt budżetu Copa-Cogeca na rok 2017 oraz poruszono najważniejsze kwestie dotyczące rolnictwa i działalności Copa-Cogeca.

Poprzedni artykułNasza Ziemia Nr 09/2016
Następny artykułPosiedzenie grupy roboczej "Środowisko" Copa – Cogeca
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj