Strona główna Aktualności Posiedzenie Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej

Posiedzenie Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej

857
0

IV Posiedzenie Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność”
w Warszawie

W dniu 23 stycznia 2011 w Warszawie obradowała Mazowiecka Rada Wojewódzka NSZZ RI „Solidarność”. Otworzył je Przewodniczący Rady Stefan Szańkowski.
W złożonym sprawozdaniu z działalności Prezydium zwrócił uwagę na umacnianie struktur w subregionach – spotkaniu w Płocku, comiesięcznych spotkaniach w Radomiu; umacnianiu i  wyjściu do rolników Rad Powiatowych w regionie siedleckim. Podkreślił dobrą współpracę z duszpasterstwem rolników , organizację Dożynek Parafialnych , Powiatowych i Diecezjalnych. Omówił kontakty z samorządami WODR innymi Związkami i organizacjami pozarządowymi. Zdał sprawozdanie z działań Rady Krajowej , a w szczególności z organizacji obchodów 30 – lecia Związku (Konferencje organizowane przez Fundacje „Kasa Nadziei” w Częstochowie, Lublinie ; wspólnie z Episkopatem Polski i dotyczącą WPR – w Warszawie.

Rada Wojewódzka przyjęła sprawozdanie i informację dotyczącą przebiegu kampanii wyborczej w wyborach samorządowych. Wprowadziliśmy wielu naszych działaczy jako radnych w Gminach i Powiatach , mamy liczną grupę Wójtów , którzy wywodzą się z naszego Związku. Jest duży niedosyt  ze współpracy z działaczami i Komitetami PiS.
Omówiliśmy sytuację w rolnictwie i trwający kryzys pomimo wysokich cen zbóż. Członkowie Rady zwrócili uwagę na niezadowolenie dot. Przyznawania rent strukturalnych i opieszałej realizacji szeregu działań PROW.
Zbliżająca się prezydencja Polski – to szansa na nagłośnienie spraw rolnictwa. Nie ma ich w priorytetach rządowych. Konieczne aby Związek był tu aktywny, Podjęto określoną uchwałę skierowaną do Rady Krajowej w tej sprawie.
Omówiono sprawę obchodów 30- lecia NSZZ RI „Solidarność”. Na Mazowszu takie uroczystości odbędą się w Błoniu, Siedlcach, Radomiu i w Warszawie. Rada Wojewódzka apeluje o aktywność  i wykorzystanie szansy nagłośnienia spraw Związku i rolnictwa. Podjęliśmy stosowną uchwałę i apel do Rady Krajowej Związku / w załączeniu/.
Omówiono kampanię wyborczą do Izb Rolniczych – zobowiązując struktury Związku do aktywności i desygnowania naszych działaczy jako Delegatów Izby Rolniczej / uchwała  w załączeniu/.
Po zakończeniu obrad odbyło się spotkanie opłatkowe Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność”. Przewodniczący i wszyscy uczestnicy złożyli sobie wzajemnie najlepsze życzenia – dzieląc się troskami o przyszłość wsi i naszej organizacji.

Poprzedni artykułUchwała Nr 9/2010
Następny artykułDebata rolna
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj