Strona główna Aktualności Posiedzenie Małopolskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność”

Posiedzenie Małopolskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność”

669
0

Posiedzenie Małopolskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność”

W dniu 5 luty odbyło się posiedzenie Małopolskiej Rady Wojewódzkiej w Nowy Sączu, w którym oprócz Zarządu i niektórych członków Rad powiatowych Solidarności RI, wziął udział Przewodniczący Rady Krajowej p. Jerzy Chróścikowski. Udział pana Przewodniczącego w posiedzeniu Rady Wojewódzkiej był okazjonalny, gdyż w tych dniach wizytował ośrodki organizujące zimowiska dla dzieci rolników w Muszynie –Złockie i Zakopanym.
Posiedzenie Rady otworzył przewodniczący Małopolskiej Solidarności RI p. Wojciech Włodarczyk, który przywitał wszystkich zebranych szczególnie pana przewodniczącego Chróścikowskiego, którego też poprosił o przedstawienie spraw bieżących w rolnictwie, a które niepokoją rolników. Przewodniczący Solidarności Krajowej RI przedstawił prace jakimi zajmuje się Rada krajowa i o przedsięwzięciach jakie podejmuje jako przewodniczący Solidarności RI.


Członkowie Rady Wojewódzkiej jak i obecni rolnicy zwracali uwagę na drastyczny wzrost podatku rolnego jak i cenę oleju napędowego, a także środków do produkcji rolnej. Wzrost podatku i cen powoduje, ze znowu maleje dochód rolnika, a rząd załatwia problemy finansowe kosztem najuboższych. Innym tematem poruszanym na posiedzeniu była propozycja wydłużenia wieku emerytalnego i przyznanie miejsca na multipleksie dla Radia Maryja i Telewizji Trwam, zebrani wyrazili dezaprobatę dla takich działań koalicji rządzącej i dzielenia społeczeństwa. Poruszono też problem uboju i utylizacji owiec i kóz, który jest uciążliwy zwłaszcza dla rejonu Beskidów i Podhala, gdzie hoduje się dużo owiec.
Na zakończenie przewodniczący zaapelował o rozwijanie i rozbudowę kół solidarności RI , aby być silna organizacją, która wtedy byłaby bardziej zauważalna przez rządzących. Rada Wojewódzka apeluje do rolników, aby wstępowali w szeregi Solidarności RI, gdyż problemy rolnictwa dotyczą wszystkich rolników bez względu na poglądy polityczne. Należy też wspierać liderów Solidarności, którzy niejednokrotnie przedstawieni są przez lokalne samorządy jako wichrzyciele, bo rządzący nie lubią jak bez ich akceptacji ktoś próbuje działać.
Po długotrwałej i wyczerpującej dyskusji przewodniczący p. Wojciech Włodarczyk podziękował wszystkim za udział i zaangażowanie i zamknął posiedzenie Rady Wojewódzkiej.

 

Józef Wójtowicz
Sekretarz Zarządu RW Solidarności RI

{gallery}05022012{/gallery}

Poprzedni artykułProtest rolników w Hrubieszowie
Następny artykułGALERIA ZDJĘĆ Z ZIMOWISKA I TURNUS MUSZYNA
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj