Strona główna Copa-Cogeca Posiedzenie grupy roboczej Copa Cogeca „Płatności bezpośrednie i zazielenienie”

Posiedzenie grupy roboczej Copa Cogeca „Płatności bezpośrednie i zazielenienie”

1216
0

W dniu 17.03.2022 r. Odbyło się spotkanie w systemie on-line grupy roboczej Copa Cogeca „Płatności bezpośrednie i zazielenienie”. W spotkaniu uczestniczył nasz ekspert Jerzy Pośpiech.

Spotkanie poświęcone było omówieniu spraw związanych z  stanem zaawansowania prac w przygotowaniu  prawa wtórnego Wspólnej Polityki Rolnej. Omówienie dostosowania wsparcia WPR w nowej sytuacji rynkowej i bezpieczeństwa żywnościowego. Pani Camelia Giorffy przedstawiła analizę danych pozyskanych z Narodowych Planów Strategicznych złożonych Komisji Europejskiej w zakresie podejść poszczególnych krajów członkowskich do ekoprogramów , ochrony bioróżnorodności oraz ochronę naturalnych zasobów wodnych na poziomie mikroregionów. Omówiono również problem terminowego zatwierdzania przez Komisję Europejską Narodowych planów Strategicznych. Przypomnieć należy, że KE na zatwierdzenie wszystkich planów ma czas do końca pierwszego półrocza 2022 r. Istnieje obawa, że plany zostaną zatwierdzone w późniejszym terminie i zostanie mniej czasu na tworzenie przepisów krajowych. W drugiej części spotkania omówiony został temat warunkowości i jej realizacji, oraz przygotowanie  grupy do spotkania w Grupie Dialogu Obywatelskiego w KE w dniu 18.03.2022 r.

Poprzedni artykułNSZZ RI „Solidarność”: potrzebna pilna zmiana sposobu waloryzacji emerytur rolniczych
Następny artykuł.
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj