Strona główna Nowości Nowości Porozumienie w sprawie możliwości połowowych dla Morza Bałtyckiego

Porozumienie w sprawie możliwości połowowych dla Morza Bałtyckiego

663
0

22 października, podczas posiedzenia Rady Ministrów UE w Luksemburgu, ministrowie państw UE osiągnęli porozumienie dotyczące możliwości połowowych dla Morza Bałtyckiego na rok 2013.

Zostały skonkretyzowane całkowite dopuszczalne kwoty połowowe dla śledzia, szprota, łososia, gładzicy oraz dorsza. Dla dorsza ustalono również dopuszczalny nakład połowowy (tzw. dni na morzu). Ustalenia zostały dokonane w oparciu o propozycje przygotowane przez Komisję Europejską z uwzględnieniem doradztwa naukowego przygotowanego przez Międzynarodową Radę Badań Morza (ICES) oraz opinii Komitetu Naukowo-Technicznego i Ekonomicznego ds. Rybołówstwa (STECF). Według doradztwa naukowego poprawie uległ stan stad pelagicznych, co pozwoli na wzrost połowów w przyszłym roku, natomiast stan stad łososia i dorsza wymagał ustalenia niższych kwot.

W porównaniu do kwot obowiązujących w bieżącym roku, na rok 2013 ustalono wzrost kwot połowowych ryb pelagicznych: szprota (+11%), śledzia zachodniego (+15%) oraz śledzia centralnego (+23%). Natomiast, dla dorsza wschodniego ustalono kwotę niższą o -9%, a dla dorsza zachodniego kwotę niższą o -5,9%.


źródło: MRiRW

Poprzedni artykułRówne warunki w ramach WPR 2014-2020
Następny artykułRząd o płatnościach bezpośrednich dla rolników
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj