Strona główna Aktualności Polskie organizacje rolnicze w sprawie rekompensat za skutki rosyjskiego embarga

W dniu 8 sierpnia br. NSZZ RI „Solidarność” wspólnie z innymi polskimi organizacjami zrzeszonymi w Copa Cogeca i CEJA, wystosował wspólne stanowisko do szefów najważniejszych instytucji Wspólnotowych w sprawie rekompensat dla polskich rolników w związku ze stratami spowodowanymi rosyjskim embargiem na polskie produkty rolne i rolno-spożywcze. Pismo otrzymali m.in. szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, Komisarz ds. rolnictwa Dacian Ciolos, komisarze ds. handlu, zdrowia oraz budżetu, Przewodniczący Rady Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.

Z racji politycznego charakteru zastosowanych ograniczeń, polskie organizacje rolnicze zawnioskowały do władz Unii Europejskiej o wdrożenie działań ograniczających negatywne skutki w szczególności dla polskich producentów owoców i warzyw, spowodowanych sankcjami nałożonymi przez Federację Rosyjską.

Stanowisko polskich organizacji rolniczych z dnia 8 sierpnia 2014 roku

Poprzedni artykułKomunikat z posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 12 sierpnia 2014 roku
Następny artykułDodatkowe środki wsparcia dla sektora owoców i warzyw w związku z rosyjskim embargiem