Strona główna Aktualności Polska wolna od upraw GMO

Polska wolna od upraw GMO

651
0

Od 28 stycznia br. w Polsce obowiązuje zakaz stosowania materiału siewnego GMO. Tym samym wraz z wejściem w życie nowych przepisów Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa może kontrolować zasiewy. W przypadku nie stosowania się do nowelizacji producentów rolnych, Inspekcja ma nakładać na nich kary.

Rolnicy uprawiający kukurydzę powinni przechowywać dokumenty zakupu materiału siewnego kukurydzy oraz etykiety urzędowe, którymi oznakowane są wszystkie opakowania tego materiału. Dokumenty te będą podlegały sprawdzeniu podczas przeprowadzanych przez PIORiN kontroli przestrzegania zakazu stosowania materiału siewnego, w tym odmian zmodyfikowanych genetycznie. Brak odpowiedniej etykiety na opakowaniu świadczy o nielegalnym pochodzeniu materiału siewnego.

Poprzedni artykułNowelizacja ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego – uchwalona
Następny artykułWalka o polską ziemię – debata rolna
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj