Strona główna Aktualności Podział dodatkowych kwot połowowych organizmów morskich

Podział dodatkowych kwot połowowych organizmów morskich

791
0

Zgodnie z zasadami określonymi w § 10 ust 2 i § 11 ust.1 i 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 23 grudnia 2011 r. w sprawie sposobu i warunków wykorzystania ogólnej kwoty połowowej (Dz. U. Nr 282, poz. 1653) dokonano podziału dodatkowej kwoty połowowej dorszy, łososi i śledzi z podobszarów 22-24 Morza Bałtyckiego.

Po zsumowaniu wszystkich przyznanych dodatkowych indywidualnych kwot połowowych dorszy, z kwoty 1487,234 t. rozdysponowane zostało 1487,188 t. Nierozdysponowana kwota 46 kg dorszy pozostanie w dyspozycji ministra właściwego do spraw rybołówstwa.

Po zsumowaniu wszystkich przyznanych dodatkowych indywidualnych kwot połowowych z kwoty 148 sztuk rozdysponowane zostało 108 sztuk. Nierozdysponowana kwota 40 sztuk łososia pozostanie w dyspozycji ministra właściwego do spraw rybołówstwa.

Po zsumowaniu wszystkich przyznanych dodatkowych indywidualnych kwot połowowych z kwoty 2,526 t. rozdysponowane zostało 2,523 t. Nierozdysponowana kwota 3 kg śledzi pozostanie w dyspozycji ministra właściwego do spraw rybołówstwa.

Obecnie w Departamencie Rybołówstwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi trwają prace nad wydaniem stosownych decyzji dotyczących przyznania dodatkowych kwot połowowych organizmów morskich.

Źródło: MRiRW

Poprzedni artykułInformacja z posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 30.08.2012 r.
Następny artykułAudiencja u Ks. Abp Ignacego Tokarczuka
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj