Strona główna Aktualności Pismo Przewodniczącej NSZZ RI „Solidarność” Teresy Hałas do Premier Beaty Szydło w...

Pismo Przewodniczącej NSZZ RI „Solidarność” Teresy Hałas do Premier Beaty Szydło w związku z sytuacją rolników w woj. zachodniopomorskim

Projekt ustawy dotyczący wcześniejszych emerytur rolniczych autorstwa NSZZ RI

W związku z sygnalizowaną przez Zachodniopomorską Radę Wojewódzką NSZZ RI „Solidarność” dramatyczną sytuacją rolników związaną z występowaniem bardzo niekorzystnych warunków pogodowych, Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność” Teresa Hałas wystąpiła z pismem do Premier Beaty Szydło z wnioskiem objęcie poszkodowanych rolników natychmiastową kompleksową pomocą oraz o ogłoszenie na terenie województwa zachodniopomorskiego stanu klęski żywiołowej. Pismo zostało przekazane do wiadomości ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność” podkreśliła, że obecna sytuacja związana z występowaniem niekorzystnych zjawisk atmosferycznych zagraża egzystencji gospodarstw rodzinnych, które bądź nie mogą zebrać plonów, bądź plony te zostały w bardzo znacznym stopniu zniszczone. Dotyczy to  w szczególności zbóż, rzepaku i roślin okopowych.

Według Przewodniczącej opisana sytuacja jest bardzo poważna i wymaga zaangażowania nie tylko ministra rolnictwa ale całego Rządu oraz konieczne jest przygotowanie specjalnego rządowego programu pomocy dla ww. rolników.

Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność” wystąpiła także do Pani Premier z wnioskiem o spotkanie z Prezydium Rady Krajowej  celem omówienia powyższego problemu oraz innych problemów w rolnictwie, które wymagają pilnego rozwiązania i wprowadzenia rozwiązań systemowych, o które NSZZ RI „Solidarność” postuluje od lat.

Pismo Przewodniczącej NSZZ RI „Solidarność” Teresy Hałas

Pismo Zachodniopomorskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność”

Poprzedni artykułDożynki Jasnogórskie 2017
Następny artykułPrace nad ograniczeniem dostępności leków w obrocie pozaaptecznym na wsi wstrzymane w wyniku wniosku m.in. NSZZ RI „Solidarność”