Strona główna Aktualności Pikieta rolników w Sitańcu k. Zamościa

Pikieta rolników w Sitańcu k. Zamościa

717
0

14 czerwca na drodze krajowej nr 17 w Sitańcu k. Zamościa rolnicy z powiatów zamojskiego, hrubieszowskiego i krasnostawskiego protestowali m.in. przeciwko nowej ustawie emerytalnej i zapowiedzi wprowadzenia rachunkowości i podatku dochodowego w rolnictwie. W pikiecie wzięło udział ok. 80 rolników. Organizatorem manifestacji była Rada Regionalna Powiatu Zamojskiego NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Rolnicy rozpoczęli swój protest o godz. 11.00.


Przyjechali ciągnikami i samochodami. Pojazdy oflagowane były barwami narodowymi i związkowymi. Użyto również transparentów. Na jednym z nich widniało m.in. hasło „Stop nowym podatkom”. Protestujący maszerowali wolnym krokiem przez zlokalizowane w sąsiedztwie kościoła przejście dla pieszych. Większość kierowców była bardzo wyrozumiała mimo tamowanego co jakiś czas ruchu. Manifestację co chwilę wznawiano blokując tym samym całkowicie drogi na kilka minut. Dwugodzinną pikietę zabezpieczała policja. Akcja miała spokojny przebieg. Nie doszło do incydentów.


Poprzedni artykułWojewództwo łódzkie – pikieta w Brzezinach
Następny artykułKomunikat prasowy
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj