Strona główna Aktualności Pamiętajmy o Wołyniu

Pamiętajmy o Wołyniu

1022
0

9 czerwca br. w kościele pw. św. Jan Bożego Zamościu odbyły się uroczystości religijno-patriotyczne w 76. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu. Organizatorem uroczystości było Stowarzyszenie Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu. Bezpośrednio przed mszą św. została odsłonięta tablica poświęcona pamięci podporucznika Zygmunta Jana Rumla – syna ziemi wołyńskiej, poety, oficera Armii Krajowej, emisariusza rządu polskiego do rozmów pokojowych z OUN-UPA, bestialsko zamordowanego przez ukraińskich nacjonalistów. Po uroczystościach odbyło się Walne zebranie członków Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu oraz spotkanie sympatyków. Z ramienia Związku w uroczystościach udział wzięła Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność”, poseł na Sejm RP Teresa Hałas oraz Senator RP Jerzy Chróścikowski.

Podczas wydarzenia NSZZ RI „Solidarność” w ramach Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego zorganizował promocję tradycyjnych polskich wędlin. W trakcie spotkania można było skosztować mięso i kiełbasę z grilla. W ramach promocji mięsa wieprzowego przekazaliśmy także 200 paczek z polską, tradycyjną wędliną osobom pochodzącym z Kresów i związanym ze Stowarzyszeniem Wołyńskim.

cof

„Pamiętajmy o Wołyniu”  był doskonałym sposobem dotarcia do specjalnego grona konsumentów, jakimi są osoby starsze. Projekt adresowany był do konsumenta wyjątkowego, pamiętającego jeszcze niepowtarzalny i jedyny smak wędlin przedwojennej Polski. Przekazane do degustacji produkty zwiększą zainteresowanie polskimi wyrobami wieprzowymi co naturalnie zwiększy ich konsumpcję a co za tym idzie popyt na w/w produkty.

Sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Poprzedni artykułKolonie dla dzieci rolników 2019
Następny artykułPosiedzenie Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” 17 czerwca 2019
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj