9 czerwca br. w kościele pw. św. Jan Bożego Zamościu odbyły się uroczystości religijno-patriotyczne w 76. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu. Organizatorem uroczystości było Stowarzyszenie Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu. Bezpośrednio przed mszą św. została odsłonięta tablica poświęcona pamięci podporucznika Zygmunta Jana Rumla – syna ziemi wołyńskiej, poety, oficera Armii Krajowej, emisariusza rządu polskiego do rozmów pokojowych z OUN-UPA, bestialsko zamordowanego przez ukraińskich nacjonalistów. Po uroczystościach odbyło się Walne zebranie członków Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu oraz spotkanie sympatyków. Z ramienia Związku w uroczystościach udział wzięła Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność”, poseł na Sejm RP Teresa Hałas oraz Senator RP Jerzy Chróścikowski.
Podczas wydarzenia NSZZ RI „Solidarność” w ramach Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego zorganizował promocję tradycyjnych polskich wędlin. W trakcie spotkania można było skosztować mięso i kiełbasę z grilla. W ramach promocji mięsa wieprzowego przekazaliśmy także 200 paczek z polską, tradycyjną wędliną osobom pochodzącym z Kresów i związanym ze Stowarzyszeniem Wołyńskim.
„Pamiętajmy o Wołyniu” był doskonałym sposobem dotarcia do specjalnego grona konsumentów, jakimi są osoby starsze. Projekt adresowany był do konsumenta wyjątkowego, pamiętającego jeszcze niepowtarzalny i jedyny smak wędlin przedwojennej Polski. Przekazane do degustacji produkty zwiększą zainteresowanie polskimi wyrobami wieprzowymi co naturalnie zwiększy ich konsumpcję a co za tym idzie popyt na w/w produkty.
Sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.