Strona główna Aktualności Oświadczenie Przewodniczącego Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego Edwarda Kosmala

Oświadczenie Przewodniczącego Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego Edwarda Kosmala

577
0

W związku z publikacją artykułu autorstwa (żan) pt. „Rolnicy z przeszłością?” w „Kurierze Szczecińskim” z dnia 22.08.2013 r. (nr 162, s. 4)

DZIĘKUJĘ RUTKOWSKIEMU

Z artykułu w „Kurierze Szczecińskim” dowiedziałem się, że znany polski detektyw Krzysztof Rutkowski poświęcił swój czas i pieniądze, na przeprowadzenie śledztwa i zorganizowanie w Szczecinie konferencji prasowej pn. „Rolnicy z kryminalną przeszłością” w ramach której ostrzegł mnie przed „ludźmi z kryminalną przeszłością w moim otoczeniu”. Detektyw Rutkowski występuje obecnie w obronie polskich rolników – czego przykładem są rolnicy z lubuskiego (obecni na konferencji w Szczecinie). Dziękuję w imieniu własnym oraz Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego za jego pracę na rzecz obrony polskiej ziemi. Rozumiem, że jako przewodniczący Komitetu Protestacyjnego Rolników WZ mogę liczyć na dalsze społeczne zaangażowanie detektywa Rutkowskiego w sprawdzaniu przeszłości kolejnych członków naszego Komitetu. Jeżeli byłyby panu Rutkowskiemu, lub jego agentom, potrzebne jakieś informacje, to jesteśmy do ich dyspozycji.

Nie znam żadnego Roberta T. Znam Roberta Tarnowskiego

Nie miałem możliwości rozmowy z detektywem Rutkowskim przed jego konferencją prasową w Szczecinie (21.08.2013 r.), ani po niej. Rozumiem, że kontaktowanie się z KPRWZ nie było możliwe i wynikało z procedur postępowania w takich sprawach. Dlatego też pozwalam sobie odpowiedzieć na zadane przez detektywa Rutkowskiego w trakcie konferencji, za pośrednictwem mediów, pytanie: „- Czy przywódca protestujących rolników Edward Kosmal wiedział, kim jest Robert T., który jest jego współpracownikiem?”. Odpowiadam, że nie wiedziałem. Nie znam Roberta T., rolnika z powiatu pyrzyckiego prezentowanego w trakcie konferencji detektywa Rutkowskiego w Szczecinie. Znam natomiast Roberta Tarnowskiego, jednego z liderów protestu rolników w województwie zachodniopomorskim. Mogę się tylko odnieść do jego zaangażowania w działalność Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego (wcześniej: MKPRWZ). Tarnowski, w przeciwieństwie do przedstawianego opinii publicznej Roberta T., jest charyzmatycznym i bezkompromisowym rolnikiem walczącym o polską ziemię. To on przyczynił się do ujawnienia mechanizmów i nakreślenia skali nieprawidłowości w obrocie ziemią w powiecie pyrzyckim.  To jaką postawę prezentuje w walce z patologią tzw. „słupów” można zobaczyć w programie TVP „Bliżej – Protest przeciwko wyprzedaży ziemi”. Tarnowski jest świetnym organizatorem. Proszę zweryfikować moją opinię wśród protestujących rolników z powiatu pyrzyckiego. Czy chcę współpracować z Robertem Tarnowskim? Tak. Jego zaangażowanie jest potrzebne rolnikom.

Jeżeli ktokolwiek i kiedykolwiek w naszym środowisku był przykładowo Romanem K., Cezarym B., czy Robertem T. to winien odpowiedzieć za swoje błędy. Jeżeli odbył wymierzoną karę i swoim życiem udowadnia, że jest człowiekiem godnym zaufania to jego miejsce jest w społeczeństwie, w tym w Komitecie Protestacyjnym Rolników Województwa Zachodniopomorskiego.

Edward Kosmal

przewodniczący KPRWZ

Poprzedni artykułRząd nie spełnia oczekiwań rolników
Następny artykułWspomnienie śp. Henryka Bąka
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj