Strona główna Nowości Nowości OŚWIADCZENIE KPRWZ w związku z zatrzymaniem 11 rolników z rejonu Pyrzyc

OŚWIADCZENIE KPRWZ w związku z zatrzymaniem 11 rolników z rejonu Pyrzyc

Z ogromnym zaskoczeniem i niepokojem przyjęliśmy informację o zatrzymaniu przez Centralne Biuro Śledcze 11 rolników z rejonu Pyrzyc.

Na ironię zakrawa fakt, iż aresztowani rolnicy w większości aktywnie uczestniczyli w naszych protestach w Szczecinie i regionie, których celem było między innymi wprowadzenie zmian prawnych w zakresie gospodarowania gruntami rolnymi, ograniczających spekulacyjny obrót ziemią rolniczą w naszym kraju. Zmian, które przerwałyby niekontrolowaną bezmyślną wyprzedaż ziemi rolniczej, przyczyniającą się do degradacji gospodarczej i społecznej terenów wiejskich oraz powstawaniu stosunków kolonialnych na tych obszarach.

Niestety nie znamy szczegółowych zarzutów jakie postawiono zatrzymanym, ale stanowczo oświadczamy, że dokąd nie udowodni się im przestępstwa są dla nas niewinni i solidaryzujemy się z nimi i ich rodzinami.

Chcemy wierzyć, że sprawa szybko znajdzie pozytywne zakończenie.
Mamy nadzieję, że aresztowania nie są kolejnym etapem zemsty środowisk, które poniosły dotkliwe straty w wyniku naszej działalności, że nie mają nic wspólnego z akcją pyrzyckich rolników prowadzoną na polach Obojna i Ślazowa.

Ufamy również, że wpisanie się akcji CBŚ w toczącą się kampanię wyborczą jest jedynie dziełem przypadku.

( – )
Edward KOSMAL
Przewodniczący KPRWZ

Poprzedni artykułUchwała Zachodniopomorskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” w związku z zatrzymaniem rolników z Pyrzyc
Następny artykułKOMUNIKAT KPRWZ z dnia 8.10.2015 r.