Strona główna Aktualności Oświadczenie Przewodniczącej NSZZ RI „Solidarność” w sprawie Roberta Szafrańca – bezprawnie wypowiadającego...

Oświadczenie Przewodniczącej NSZZ RI „Solidarność” w sprawie Roberta Szafrańca – bezprawnie wypowiadającego się w imieniu Związku

2917
0

                                                             Warszawa, dnia 21 maja 2019 roku

OŚWIADCZENIE

W związku z rozpowszechnianym w Internecie i na profilach społecznościowych pismem Pana Roberta Szafrańca z dnia 20 maja 2019 roku szyldowanym logiem NSZZ RI „Solidarność” i nazwą Międzygminnej Organizacji Związkowej w Stopnicy, a dotyczącym wydarzeń z dnia 18 maja 2019 roku i czynnej napaści na funkcjonariusza policji w imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność” oświadczam co następuje.

Uprzejmie informuję, że podpisany pod pismem Pan Robert Szafraniec od kilku już lat NIE JEST CZŁONKIEM NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ”, gdyż został z niego WYKLUCZONY za działalność i postępowanie w sposób nie licujący z godnością członka Związku.

Wobec powyższego Pan Robert Szafraniec nie ma prawa posługiwanie się logiem Związku oraz występować w imieniu Związku a także jakichkolwiek jego struktur.
W związku z powyższym wszelkie prezentowane przez Pana Roberta Szafrańca poglądy i opinie mają charakter prywatny.

Związek KATEGORYCZNIE ODCINA SIĘ od stwierdzeń i opinii, zawartych w treści ww. pisma, a także wszelkich innych pism i stanowisk sygnowanych podpisem Pana Roberta Szafrańca.

Uprzejmie informuję, że wobec Pana Roberta Szafrańca zostaną podjęte przez Związek odpowiednie kroki prawne.

Przewodnicząca NSZZ RI „Solidarność”

/-/ Teresa Hałas

Oświadczenie Przewodniczącej Teresy Hałas

Poprzedni artykuł38. rocznica rejestracji NSZZ RI „Solidarność”
Następny artykułZDEMASKUJ SWOJE JEDZENIE podczas Lubelskich Dni Kultury Studenckiej w Lublinie
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj