Strona główna Aktualności Oświadczenie NSZZ RI „Solidarność” w sprawie wypowiedzi Premiera Donalda Tuska dotyczącej uznania...

Oświadczenie NSZZ RI „Solidarność” w sprawie wypowiedzi Premiera Donalda Tuska dotyczącej uznania przejść granicznych z Ukrainą za infrastrukturę krytyczną w związku z protestami rolników

2759
1

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” stanowczo sprzeciwia się tezom zawartym w dzisiejszy oświadczeniu Premiera rządu Polskiego Donalda Tuska i dementuje wszelkie informacje jakoby rolnicy utrudniali swoim protestem na granicy Polski z Ukrainą przejazdy transportom wojskowym i humanitarnym.

Stanowczo oświadczamy, że pojazdy z pomocą humanitarną, pomocą wojskową oraz pojazdy typu ADR są przepuszczane przez wszystkie blokady na bieżąco, poza kolejnością i nie są nam znane przypadki blokowania takich transportów.

Słowa Pana Premiera są niedopuszczalną manipulacją, mająca za zadanie stłumienie protestów rolniczych i odwrócenie uwagi od nieudolności rządu RP i zaniechania rozwiązań systemowych dla upadających polskich rodzinnych gospodarstw rolnych.

NSZZ RI Solidarność oświadcza, że jako jeden z organizatorów protestów jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa oraz zapewnienia bezpiecznych warunków prowadzonych działań w ramach 30 dniowego strajku generalnego rolników. Wszelkie doniesienia sugerujące inaczej są nieprawdziwe i stanowią fałszywe oskarżenia.”

Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność”

Tomasz Obszański

Oświadczenie Przewodniczącego NSZZ RI „Solidarność”

Poprzedni artykułMapa protestów rolniczych w dniu 20 lutego 2024
Następny artykułKOMUNIKAT PREZYDIUM RADY KRAJOWEJ NSZZ ROLNIKÓW INDYWIDUALNYCH „SOLIDARNOŚĆ
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

1 KOMENTARZ

  1. Jestem mieszkańcem miasta i całym sercem jestem z Wami Rolnikami.
    Mam prośbę aby wszystkie Wasze spotkania z rządzącymi były transmitowane na żywo w TV. To powinien być Wasz podstawowy warunek dalszych rozmów.
    Życzę wytrwałości
    Andrzej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj