Strona główna Copa-Cogeca Oświadczenie – Copa i Cogeca spotykają się z prezydencja słoweńską, wzywając do...

Oświadczenie – Copa i Cogeca spotykają się z prezydencja słoweńską, wzywając do dalszej pracy nad WPR i udzielenia szybkiej pomocy osobom, które ucierpiały z powodu powodzi

485
0

Copa i Cogeca spotykają się z prezydencja słoweńską, wzywając do dalszej pracy nad WPR i udzielenia szybkiej pomocy osobom, które ucierpiały z powodu powodzi.

Copa i Cogeca spotkały się dzisiaj z nowym przewodniczącym Rady ds. Rolnictwa, słoweńskim ministrem rolnictwa Jožem Podgoršekiem w celu omówienia priorytetów prezydencji. Do priorytetów należy zakończenie prac nad aktami prawnymi dotyczącymi WPR, plan działania na rzecz rolnictwa ekologicznego, dobrostan zwierząt, inicjatywa obywatelska „End the Cage Age” oraz kwestie handlowe. Udało się osiągnąć porozumienie w sprawie WPR – nie oznacza to jednak końca procesu. Należy nadal pracować nad tymi strategiami, gdyż europejscy rolnicy są gotowi udzielić wszelkiego wsparcia i budować bardziej zrównoważone rolnictwo.

Niedawne ekstremalne zjawiska klimatyczne, które spowodowały powodzie siejące zniszczenie w wielu krajach Europy zachodniej począwszy od 14 lipca, powodujące szkody na wielu gruntach rolnych i dotykające wiele rodzin, rzuciły światło na konieczność wprowadzenia lepszych mechanizmów wsparcia oraz przyznania odpowiednich środków pozwalających poradzić sobie z tego typu problemami. Silne opady deszczu bardzo naruszyły grunty rolne. Załamanie się infrastruktury w Belgii, Francji, Luksemburgu, Niderlandach i Niemczech zakłóciło działalność gospodarczą w całym sektorze rolnym. Zwłaszcza w Belgii i Niemczech doszło do uszkodzenia wielu budynków rolniczych i gospodarstw, przez co wiele upraw zostało zalanych i zwiększyła się erozja gleby, praktycznie niwecząc szanse na udane zbiory w tym roku.

Liczba ofiar powodzi jest bardzo wysoka. Dlatego też Copa i Cogeca zwróciły uwagę na znaczenie podjęcia szybkich działań pomocowych przez Komisję Europejską, by wesprzeć wszystkich obywateli i rolników z dotkniętych obszarów.

Rolnicy i spółdzielnie rolnicze bardzo współczują osobom, które ucierpiały i są gotowe do podjęcia działań, by pomóc swoim społecznościom. Rolnicy z całej Europy się zmobilizowali udostępniając ciągniki, traktory, cysterny i inny sprzęt rolniczy.

Poprzedni artykułKolonie dla dzieci rolników 2021 – Turnus 01.07-11.07.2021
Następny artykułPodziękowania od Rodziny śp. Włodzimierza Maruniewicza
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj