Strona główna Aktualności Opinia NSZZ RI ,,Solidarność'' wobec projektu ustawy dotyczącego związków partnerskich

W dniu 26 marca br. do siedziby Związku NSS RI ,,Solidarność’’ wpłynął projekt ustawy o związkach partnerskich, którego przedstawicielem wnioskodawców jest Robert Biedroń. W odpowiedzi na otrzymany akt prawny NSZZ RI ,,Solidarność’’ wyraziło swój zdecydowany sprzeciw wobec projektu ustawy oraz przepisów wprowadzających ustawę o związkach parterskich. Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ odrzuca w całości projekt oraz przepisy wprowadzające wspomnianą ustawę. W treści uzasadnienia Związek podaje, iż przedmiotowy projekt oraz przepisy wprowadzające pozostają w całkowitej sprzeczności z zasadami statutowymi NSZZ RI ,,Solidarność’’ oraz wartościami moralnymi, którymi kierują się członkowie Związku.