Strona główna Aktualności Opinia NSZZ RI ,,Solidarność’’ dotycząca ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników...

Opinia NSZZ RI ,,Solidarność’’ dotycząca ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za 2013 rok

560
0

W dniu 24 września br. do Biura Rady Krajowej NSZZ RI ,,Solidarność’’ wpłynęło pismo od Ministra Zdrowia zawierające projekt ustawy o zmianie ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za 2012 r. Związek odrzuca w całości projekt ustawy. NSZZ RI ,,Solidarność’’ w dniu 7.08.2012 r. zaskarżył ustawę o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za bieżący rok do Trybunału Konstytucyjnego.

Ustawa ta określa wysokość i sposób opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne za okres od 1.01.2013-31.12.2013 r. W tym czasie wysokość miesięcznej składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników wynosi 1 zł za każdy pełen hektar przeliczeniowy użytków rolnych w gospodarstwie rolnym przyjęty dla celów ustalenia wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne rolników. W gospodarstwach rolnych o powierzchni poniżej 1 hektara przeliczeniowego użytków rolnych składka wynosi 1 zł. Od 1.01.2013 do 31.12.2013 podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników stanowi kwota 33,4% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw w czwartym kwartale roku poprzedniego, włącznie z wypłatami z zysku.

 

Poprzedni artykułPrzewodniczący
Następny artykułObudzona Polska – chcemy zmian!
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj