Strona główna Informacje z regionu Informacjez regionu Opłatek Zamość

Opłatek Zamość

976
0

Opłatek w Zamościu

W dniu 17 stycznia 2010 r. w Zamościu odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe związkowców z powiatu zamojskiego zorganizowane przez Jerzego Chróścikowskiego Senatora RP, Przewodniczącego NSZZ RI „Solidarność oraz Antoniego Skurę Przewodniczącego Rady Powiatowej NSZZ RI „Solidarność” w Zamościu.

W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli Teresa Hałas Przewodnicząca Rady Wojewódzkiej NSZZ RI „Solidarność” w Lublinie, Krzysztof Rusztyn Radny Semiku Wojewódzkiego Lubelskiego, Stanisław Schodziński Wicestarosta Powiatu Biłgorajskiego, Radni powiatu zamojskiego klubu PiS, Wójtowie Gmin, dr Eugeniusz Wilkowski autor ksiązki „Solidarność za ziemi zamojskiej w latach 1980-1989”, Kazimierz Ściseł przedstawiciel Solidarności Pracowniczej oddziału Zamość oraz Marek Splewiński prezes WUSI.
Uroczystość w kościele Św. Katarzyny rozpoczął „Koncert Kolęd” w wykonaniu chórów Szkoły Muzycznej w Zamościu prowadzonych przez dyrygentów Annę Cios i Sławomira Szurek.
Mszę Świętą odprawił i homilię wygłosił ks. Biskup dr Wacław Depo. W koncelebrze udział wzięli Ksiądz Rektor Kościoła Św. Katarzyny Prałat Zdzisław Ciżmiński oraz diecezjalny duszpasterz rolników Ksiądz Grzegorz Świtalski.
Po Mszy Świętej goście spotkali się w sali Duszpasterskiej przy Kościele św. Katarzyny. Zaproszonych gości i rolników powitali Jerzy Chróścikowski Senator RP oraz Antoni Skura Przewodniczący Rady Powiatowej NSZZ RI „Solidarność” w Zamościu, składając życzenia wszystkiego dobrego w Nowym 2010 Roku. Uczestnicy spotkania podzieli się opłatkiem składając sobie wzajemnie serdeczne życzenia. Podczas poczęstunku rolnicy omówili sytuację w rolnictwie wyrażając swój niepokój o to co przyniesie Nowy Rok.

 

Poprzedni artykułZbiórka zboża
Następny artykułRada kujawsko-pomorskie
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj