Strona główna Aktualności Opłatek limanowa

Opłatek limanowa

930
0
Opłatek na Limanowszczyźnie

Opłatek na Limanowszczyźnie

30 stycznia w Domu Pielgrzyma w Limanowej odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe PiS-u oraz Związku NSZZ RI „Solidarność” z powiatu limanowskiego. W spotkaniu opłatkowym uczestniczyli posłowie Wiesław Janczyk, Arkadiusz Mularczyk, senator Tadeusz Skorupa, przewodniczący Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski, lokalni samorządowcy ,okoliczni księża na czele z kustoszem Sanktuarium  Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, oraz działacze, członkowie i sympatycy Związku.
Przybyłych gości przywitał poseł na Sejm Wiesław Janczyk –  Podkreślając przede wszystkim  przybycie Przewodniczącego Rady Krajowej NSZZ RI,, Solidarność” Pana Senatora Jerzego Chróscikowskiego, który mimo tak napiętego kalendarza spotkań, pokonał ponad 350 km. aby być z nami. Poseł złożył wszystkim przybyłym życzenia  kierując ciepłe słowa na wszystkie dni Nowego Roku.Przewodniczący Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski w swoim wystąpieniu poruszył trudną sytuację polskiego rolnictwa, oraz przedstawił nowe wyzwania, jakie stoją przed związkiem w 2011 roku. Jego wystąpienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.
W pogodny nastrój wprowadziły gości występy artystyczne kapeli regionalnej pana Stanisława Zająca z Szyku. Jednak najważniejszą częścią spotkania było łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Czas upływał w życzliwej i rodzinnej atmosferze, której sprzyjała specyfika Domu Pielgrzyma przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.
W trakcie spotkania można było podyskutować i wymienić poglądy na temat sytuacji politycznej, problemach lokalnych, częstując się różnymi smakołykami, popijając kawę.

Poprzedni artykułProtest
Następny artykułArchiwum Nasza Ziemia
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj