Strona główna Aktualności Okolicznościowy Znaczek Pocztowy z okazji 40. rocznicy rejestracji NSZZ RI „Solidarność”

Okolicznościowy Znaczek Pocztowy z okazji 40. rocznicy rejestracji NSZZ RI „Solidarność”

1329
0
Z wielką radością informujemy, iż Poczta Polska z okazji 40. rocznicy rejestracji NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w dniu 12 maja br. wprowadzi do obiegu okolicznościowy znaczek pocztowy. Projekt był realizowany w ścisłej współpracy z wnioskodawcą – Instytutem Pamięci Narodowej oraz z NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.
Na znaczku przedstawiono wpisany w kształt Polski – bochen chleba (symboliczne przedstawienie fundamentalnego znaczenia rolników dla kraju i porównanie do chleba powszedniego), w tle – barwy narodowe, wzdłuż górnej krawędzi umieszczono napis: 40. rocznica rejestracji NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.
Nakład: 2 000 000 szt.
Na kopercie FDC umieszczono fotografię przedstawiającą członków i sympatyków NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” przez budynkiem Sądu Wojewódzkiego w Warszawie w dniu rejestracji związku, tj. 12.05.1981 r. W datowniku wykorzystano grafikę oficjalnego znaku obchodów.
Poprzedni artykułPosiedzenie grupy roboczej Copa Cogeca ds. Wspólnej Polityki Rolnej
Następny artykuł40 rocznica rejestracji NSZZ Rolników Indywidualnych
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj