Strona główna Aktualności Ogłoszenie w sprawie historii związku

Ogłoszenie w sprawie historii związku

Poszukujemy dodatkowych materiałów dotyczących historii NSZZ RI „Solidarność”

Instytut Pamięci Narodowej oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” prowadzą badania naukowe mające na celu opisanie i upamiętnienie historii Związku. Jednym z efektów tej współpracy jest wydana w 2011 r. książka „Solidarność Rolników 1980-1989”. Istotne znaczenie dla powodzenia dalszych badań nad historią Związku ma dostęp do nowych materiałów źródłowych, przechowywanych w prywatnych kolekcjach. Jeżeli dysponują Państwo materiałami dotyczącymi działalności NSZZ RI „Solidarność” w latach 1980-1989 (dokumenty, prasa, wspomnienia), prosimy o ich przesłanie lub udostępnienie. Wiele tego typu materiałów niszczeje lub jest wyrzucanych, podczas gdy mogą one okazać się kluczowe dla odtwarzania przeszłości. Prosimy o kontakt z współautorem książki „Solidarność Rolników 1980-1989” – Tomaszem Kozłowskim z Centrali Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie (Adres do korespondencji: ul. Towarowa 28, 00-839 Warszawa; telefon: (0-22) 431-83-37) lub z naszym biurem (Adres do korespondencji: Marszałkowska 84/92 lok. 119, 00-514 Warszawa; telefon: (22) 622 33 45, (22) 622 15 04).

Poprzedni artykułPrzyjęcie ustawy o ochronie prawnej odmian roślin
Następny artykułUroczystości w Oleśnicy