Strona główna Protesty rolnicze Protesty rolnicze Odpowiedź Przewodniczącego NSZZ RI Solidarność Jerzego Chróścikowskiego na list Ministra Marka Sawickiego

W dniu 2 kwietnia 2015 roku Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” Jerzy Chróścikowski wystosował odpowiedź na wczorajszy list Ministra Marka Sawickiego.

W liście tym Minister Sawicki stwierdził, że postulaty Związku zostały zrealizowane a kwestie kluczowe dla protestujących czyli obrót ziemią i sprzedaż bezpośrednia, są przedmiotem prac w Parlamencie. Zaproponował także spotkanie i rozmowę oraz stwierdził, że zbliżające się święta są najwyższym czasem na zakończenie trwającego protestu.

List Ministra Marka Sawickiego

W przekazanej Ministrowi w dniu dzisiejszym odpowiedzi Przewodniczący Jerzy Chróścikowski podkreślił, że postulaty protestujących rolników nie zostały zrealizowane, dlatego potrzebny jest dialog nad ich rozwiązaniem, czego wynikiem powinno być porozumienie odnośnie realizacji postulatów, potwierdzone  przez Premier Ewę Kopacz. Zdaniem NSZZ RI „Solidarność” tylko w takim wypadku możliwe jest zakończenie akcji protestacyjnej.

List Przewodniczącego Jerzego Chróścikowskiego

Poprzedni artykułJerzy Zelnik na rolniczym miasteczku. Poparcie Polonii z Bostonu dla protestu rolników
Następny artykułRozmowy niedokończone w TV Trwam i Radiu Maryja na temat rolniczych protestów