Strona główna Aktualności Odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa na pismo Rzecznika Praw Obywatelskich związane z wnioskiem NSZZ...

Odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa na pismo Rzecznika Praw Obywatelskich związane z wnioskiem NSZZ RI "Solidarność"

770
0

W dniu 24 lutego 2015 roku Ministerstwo Rolnictwa odpowiedziało na pismo Rzecznika Praw obywatelskich w sprawie braku precyzji przepisów o przeciwdziałaniu nadmiernej koncentracji nieruchomości rolnych w Polsce.


Pismo RPO było wynikiem wniosku, jaki złożyła „Rolnicza” Solidarność w tej sprawie do Rzecznika, który z kolei zwrócił się do resortu rolnictwa o zajęcie stanowiska. Rzecznik Praw Obywatelskich w swoim wystąpieniu podzielił pogląd Związku, iż przepisy ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami rolnymi Skarbu Państwa w kwestii nadmiernej koncentracji nieruchomości rolnych (art. 28a u.g.n.s.p)  są na tyle nieprecyzyjne, że pozwalają na ich obejście w bardzo prosty sposób przez m.in. spółki prawa handlowego.

W odpowiedzi Ministerstwo podzieliło pogląd Związku uznając, że kwestie te wymagają ustawowego doprecyzowania.

Odpowiedź Ministra Rolnictwa z dnia 24 lutego 2015 roku na wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich – pobierz PDF

 

Wniosek NSZZ RI „Solidarność” do Rzecznika Praw Obywatelskichpobierz PDF

Pismo Rzecznika Praw Obywatelskich do Ministra Rolnictwa – pobierz PDF

 

Poprzedni artykułKONFERENCJA PRASOWA NSZZ RI „SOLIDARNOŚĆ”
Następny artykułPoranek w Radiu Wnet z rolniczego miasteczka
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj