Strona główna Aktualności Znów protestujemy w Szczecinie

Znów protestujemy w Szczecinie

573
0

Jan Kozak, wiceprzewodniczący Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjnego informuje, że w kierunku Szczecina ciągnikami rolniczymi jadą rolnicy. Akcja protestacyjna rusza już od godz. 13:00. Na ulice miasta wyjedzie 150 ciągników. Do tej pory nie uzyskano porozumień na wystosowane postulaty.

 

 

Protestujący rolnicy postawili ultimatum ministrowi rolnictwa. Domagają się rozmów dotyczących dalszych postulatów. Czekali do wczoraj na odpowiedź, jednak ona nie nadeszła.

Około godz. 13 do rolników blokujących ul. Szczerbcową przed siedzibą Oddziału Terenowego ANR mają dołączyć rolnicy z Myśliborza (10 traktorów), Pyrzyc (20 traktorów) i Stargardu Szczecińskiego (20 traktorów). Następnie kolumna ciągników wyjedzie na ulice miasta.

– Trasa przejazdu będzie taka jak dotychczas. Taką mamy umowę z miastem i tu niczego nie możemy zmieniać – mówi Jan Kozak, wiceprzewodniczący międzyzwiązkowego komitetu protestacyjnego rolników.

Utrudnień w ruchu należy się spodziewać m.in. w okolicach ul. Matejki, pl. Rodła, pl. Grunwaldzkiego, pl. Kościuszki i pl. Żołnierza Polskiego.

Rolnicy dziś wyjadą także na drogi w regionie. W południe ok. 35 traktorów wyruszą z Podańska na krajową „szóstkę”, blokując odcinek Goleniów – Nowogard.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here