Strona główna Aktualności Od 19 września br. będzie możliwe stawianie zbiorników na paliwo do 5...

Od 19 września br. będzie możliwe stawianie zbiorników na paliwo do 5 m³ bez decyzji o pozwoleniu na budowę

888
0

18 marca 2020 r. w Dzienniku Ustaw opublikowano ustawę z dnia 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2020 r., poz. 471), od 19 września br. wejdą w życie nowe przepisy umożliwiające stawianie zbiorników na paliwo do 5m3 bez decyzji o pozwoleniu na budowę – (art. 29 ust. 2 pkt 30 ww.  ustawy)

W nowelizacji ustawy do listy obiektów budowlanych niewymagających zgłoszenia dodano zamierzenia budowlane polegające na instalacji naziemnych zbiorników będących obiektami budowlanymi, służącymi do przechowywania paliw płynnych klasy III, na potrzeby własne użytkownika, o pojemności do 5 m3. Gospodarstwa rolne, w celu poprawnego funkcjonowania, muszą zostać wyposażone w zbiorniki do magazynowania paliwa, które zapewnią odpowiednią ilość i jakość paliwa. Dodatkowo, jak wynika z przepisu § 11 pkt 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, dopuszcza się przechowywanie paliw płynnych klasy III, na potrzeby własne użytkowania, w zbiorniku naziemnym dwupłaszczowym o pojemności do 5 m3

Poprzedni artykułWPŁYW COVID-19 NA SEKTOR ROLNY, LEŚNY I RYBOŁÓWSTWA
Następny artykułŻyczenia od Bp Edwarda Białogłowskiego Krajowego Duszpasterza Rolników i Pszczelarzy
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj