Strona główna Nowości Nowości Oczekiwanie na decyzję w sprawie prywatyzacji KSC

Oczekiwanie na decyzję w sprawie prywatyzacji KSC

Odpowiedzi na list skierowany do Ministra Skarbu Państwa w dalszym ciągu oczekuje Krajowy Związek Plantatorów Buraków Cukrowych. Dotyczy on prywatyzacji KSC. Plantatorzy nie wyrażają zgody na sprzedaż Spółki poprzez giełdę. W piśmie, który został wysłany w ubiegłym tygodniu Związek przypomniał, że zgodnie z ustawowymi przepisami dotyczącymi przekształceń własnościowych w przemyśle cukrowniczym, akcje KSC mogą być sprzedane wyłącznie plantatorom buraków cukrowych związanym umowami kontraktacji z tą spółką. Według Krajowy Związek Plantatorów Buraków Cukrowych, Ministerstwo Skarbu Państwa planując prywatyzację całkowicie zaprzecza celom, które były zakładane na początku procesu przekształceń własnościowych w przemyśle cukrowniczym. Według Związku 30% akcji dla plantatorów i pracowników nie zagwarantuje kontroli właścicielskiej nad spółką. Na chwilę obecną w ich posiadaniu jest nie 20, a 5% akcji KSC. W przeciągu  kilkunastu lat duża liczba akcji została skupiona przez podmioty niezwiązane z KSC.

Poprzedni artykułZawiadomienie o pikiecie w kujawsko – pomorskim
Następny artykułKonferencja prasowa w Szczecinie