Strona główna Aktualności Obchody 43. rocznicy rejestracji NSZZ RI „Solidarność”

Obchody 43. rocznicy rejestracji NSZZ RI „Solidarność”

119
0
15 maja 2024 r. na Jasnej Górze, w dniu św. Izydora Oracza – patrona rolników, odbyły się obchody 43. rocznicy rejestracji NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”.
Uroczystości rozpoczął wykład pt.: „Zjednoczenie Rolników Polskich w Wierze Katolickiej – Polską Racją Stanu”, który wygłosił ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz.
Kolejnym punktem programu była debata pt. „Stan i perspektywy polskiego rolnictwa po 20 latach obecności w Unii Europejskiej”.
Wieczorem w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej związkowcy wraz z pocztami sztandarowymi uczestniczyli we Mszy Świętej dziękczynno-błagalnej o błogosławieństwo Boże i dar jedności dla polskich rolników oraz w intencji NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w 43. rocznicę rejestracji Związku. Koncelebrze przewodniczył i homilię głosi JE ks. biskup Leszek Leszkiewicz – delegat KEP ds. Duszpasterstwa Rolników. Bezpośrednio po mszy św. odbył się Apel Jasnogórski.
Poprzedni artykuł.
Następny artykuł
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj