Strona główna Aktualności NSZZ RI „Solidarność” w sprawie stawki zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze

NSZZ RI „Solidarność” w sprawie stawki zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze

670
0

W dniu 29 października 2015 roku NSZZ RI „Solidarność” przekazał Ministerstwu Rolnictwa opinie do rozporządzenia w sprawie zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze na 2016 rok, gdzie zaproponowano stawkę zwrotu akcyzy na poziomie 0,95 PLN/1 litr.

W przekazanej odpowiedzi  NSZZ RI „Solidarność” negatywnie zaopiniował projekt ww. rozporządzenia, domagając się wzorem lat poprzednich, realizacji stawki zwrotu za paliwo rolnicze w maksymalnej stawce.

„Nie możemy zgodzić się na obniżenie stawki, która nie odzwierciedla w żaden sposób aktualnych warunków prowadzenia produkcji rolniczej. Ponadto stawka ta sprawia, że mechanizm który w założeniu ma służyć poprawie konkurencyjności polskim rolnikom, nie spełnia swojej roli. Biorąc pod uwagę powyższe, a także fakt wystąpienia klęski suszy, która pogorszyła sytuację dochodową polskich rolników oraz ich konkurencyjność, NSZZ RI „Solidarność” domaga się realizacji stawki zwrotu za paliwo rolnicze w pełnej wysokości, a nie 0,95 PLN jak założono w ww. projekcie rozporządzenia.” – napisał w piśmie Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność”  Jerzy Chróścikowski.

Pismo NSZZ RI „Solidarność” z dnia 29 października 2015 roku

Poprzedni artykuł37. Konferencja Rolnicza Ameryka Północna i Unia Europejska „Ku sukcesom rolnictwa” w Belfaście
Następny artykułNSZZ RI „Solidarność” ws. stawek dopłat do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj