Strona główna Aktualności NSZZ RI „Solidarność” : Piątka dla zwierząt w kształcie uchwalonym przez Sejm...

NSZZ RI „Solidarność” : Piątka dla zwierząt w kształcie uchwalonym przez Sejm jest nie do przyjęcia

1612
0

W związku z przegłosowaniem przez Sejm Ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt (tzw. „piątki dla zwierząt”) i przekazaniu jej do prac w Senacie, Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” podtrzymuje swoje stanowisko z dnia 14 września 2020 roku, domagając się odrzucenia ustawy, która narusza elementarne konstytucyjne prawo własności, swobody działalności gospodarczej i jest skrajnie niekorzystna, gdyż jej zapisy godzą w egzystencję polskich gospodarstw rodzinnych.

NSZZ RI „Solidarność” zdecydowanie sprzeciwia się także sposobowi procedowania nad ustawą i brakiem konsultacji jej zapisów ze środowiskiem rolniczym, która w to środowisko bezpośrednio uderza. Jest to elementarne złamanie zasad dialogu społecznego.

Przyjęcie ww. ustawy może doprowadzić do bankructwa wielu gospodarstw rodzinnych i do zagrożenia bezpieczeństwa żywnościowego społeczeństwa.

Stanowisko Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”  ws. ustawy o ochronie zwierząt

 

Poprzedni artykułKonferencja naukowa Kościół wobec rolnictwa ekologicznego
Następny artykuł.
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj