Strona główna Aktualności NSZZ RI „Solidarność” członkiem Cogeca

NSZZ RI „Solidarność” członkiem Cogeca

891
0

W dniu 5 października br. w Brukseli podczas posiedzenia Prezydium Cogeca (Głównego Komitetu Spółdzielczości Rolniczej) rozpatrywany był wniosek o przyjęcie NSZZ RI „Solidarność” do Cogeca. Wniosek został złożony przez Przewodniczącego NSZZ RI „Solidarność” Tomasza Obszańskiego w dniu 21 czerwca br. na ręce Sekretarza Generalnego Copa Cogeca Pekki Pesonena. Po prezentacji i uzasadnieniu wniosku przez przedstawicieli Związku – Przewodniczącego Tomasza Obszańskiego i członka Rady Krajowej Jerzego Chróścikowskiego, członkowie Prezudium Cogeca podjęli w głosowaniu decyzję o przyjęciu NSZZ RI „Solidarność” do Cogeca. 

Główny Komitet Spółdzielczości Rolniczej (Cogeca) reprezentuje interesy europejskich spółdzielni rolno-spożywczych, leśnych oraz rybołówstwa i jest to najsilniejsza tego typu organizacja w Unii Europejskiej. Obejmuje obecnie 35 pełnoprawnych organizacji członkowskich, czterech członków stowarzyszonych oraz 36 organizacji partnerskich i reprezentuje interesy 22 tysięcy europejskich spółdzielni rolniczych. NSZZ RI „Solidarność” jest kolejnym pełnoprawnym członkiem Cogeca i trzecią obecnie, po Krajowej Radzie Izb Rolniczych i Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych,  polską organizacją członkowską tej struktury.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli Naszą kandydaturę a Naszym polskim i europejskim partnerom z Cogeca dziękujemy za zaufanie oraz udzielone poparcie.

 

Poprzedni artykułDożynki Jasnogórskie w oprawie Dziedzictwa Kulturowego Polskiej Wsi
Następny artykułKondolencje
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj