Strona główna Aktualności NSZZ RI "Solidarność" w sprawie współczynnika korygującego płatności bezpośrednie

NSZZ RI "Solidarność" w sprawie współczynnika korygującego płatności bezpośrednie

604
0

Uchwała Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność”z dnia 23 maja 2013 roku

Na podstawie § 56 Statutu NSZZ RI „Solidarność” uchwala się co następuje:

§ 1

Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” wyraża swoje oburzenie wobec zgody Rządu Rzeczypospolitej Polskiej na wprowadzenie, w ramach mechanizmu dyscypliny finansowej, współczynnika korygującego płatności bezpośrednie za rok 2013, który obniży płatności bezpośrednie polskim rolnikom  o kolejne 5%, czyli o kolejne 42 mln euro. W konsekwencji niektórzy z nich, uwzględniając obowiązujący także w tym roku mechanizm modulacji, będą mieć płatności niższe aż o 15 %.

Sprzeciwiamy się kolejnej formie ograniczenia środków finansowych uderzającej w polskich rolników (którzy i tak mają niższe płatności niż rolnicy na zachodzie Europy), która pogłębi stan braku konkurencyjności naszego rolnictwa we Wspólnocie.

§ 2

Wzywamy Rząd RP do realizacji naszego postulatu zgłoszonego w dniu 8 maja 2013 roku podczas 66. posiedzenia senackiej Komisji ds. Unii Europejskiej, o podjęcie na forum Unii Europejskiej działań mających na celu wyłączenie z konieczności stosowania mechanizmu dyscypliny finansowej państw, w których poziom płatności bezpośrednich jest niższy niż 90% średniej płatności w Unii Europejskiej.

Poprzedni artykułBronisze do prywatyzacji
Następny artykułStanowisko Rady Powiatowej NSZZ RI „Solidarność” w Zamościu w sprawie prywatyzacji KSC
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj