Strona główna Pisma / Interwencje / Postulaty Pisma/ Interwencje/ Postulaty NSZZ RI "Solidarność" w sprawie propozycji KE dotyczącej rekompensat dla rolników w...

NSZZ RI "Solidarność" w sprawie propozycji KE dotyczącej rekompensat dla rolników w związku z rosyjskim embargiem

797
0

W związku z przedstawieniem przez Komisję Europejską propozycji rekompensat zawartych w projekcie rozporządzenia delegowanego Komisji Europejskiej ustanawiającego tymczasowe nadzwyczajne środki wsparcia w sektorze owoców i warzyw w związku z wprowadzeniem embarga przez Federację Rosyjską oraz w nawiązaniu do zapowiadanego na dzień jutrzejszy protestu rolników w Brukseli, NSZZ RI „Solidarność” wystosował pisma do Komisarza ds. rolnictwa UE Daciana Ciolosa oraz Przewodniczącego Copa Alberta Jana MAATa  ws. oceny propozycji zawartych w ww. projekcie Komisji.

W piśmie do Komisarza Ciolosa Przewodniczący NSZZ RI „Solidarność” podkreślił, że proponowany przez Komisję budżet na rekompensaty w wysokości 125 mln euro jest niewspółmiernie niski do skali problemu oraz powoduje, że mechanizm rekompensat będzie faktycznie nieefektywny. Związek sprzeciwił się bardzo niskim,jego zdaniem, stawkom rekompensat za poszczególne produkty rolne, oraz sprzeciwił się zdecydowanie zmniejszeniu wsparcia dla rolników niezrzeszonych. Zaapelował także o maksymalne skrócenie procedur i jak najszybsze wypłacenie pomocy. Związek zażądał zwiększenia środków a także ich podziału na pułapy (koperty) dla poszczególnych państw członkowskich, w oparciu m.in. o wartość eksportu i wielkość poniesionych strat.

Pismo do Komisarza Daciana Ciolosa z dnia 25 sierpnia 2014 roku

W piśmie do Przewodniczącego MAATa, przewodniczący Jerzy Chróścikowski zaapelował o jak najszybsze wypracowanie stanowiska Copa Cogeca w sprawie propozycji Komisji Europejskiej.

Pismo do Przewodniczącego Copa z dnia 25 sierpnia 2014 roku

 


Poprzedni artykułCOPA-COGECA cieszy się z szybkiego wprowadzenia instrumentów wsparcia dla łatwo psujących się warzyw i owoców przez komisję, w odpowiedzi na rosyjskie embargo nałożone na produkty rolno-spożywcze
Następny artykułRolnicy z Pyrzyc znowu protestują! ANR chce sprzedaż ziemię duńskiej spółce!
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj