Strona główna Aktualności NSZZ RI "Solidarność" w sprawie propozycji dopłat bezpośrednich na lata 2015-2020

NSZZ RI "Solidarność" w sprawie propozycji dopłat bezpośrednich na lata 2015-2020

603
0

W dniu 11 lipca br., NSZZ RI „Solidarność” przedłożył ministrowi rolnictwa stanowisko Związku w sprawie propozycji dopłat bezpośrednich na lata 2015-2020.

NSZZ RI „Solidarność” krytycznie odniósł się do zaproponowanego kształtu dopłat bezpośrednich, podnosząc przede wszystkim konieczność przywrócenia przejściowego wsparcia krajowego w dotychczasowych sektorach (w szczególności przywrócenia UPO oraz tzw. „płatności zwierzęcej”, których zabranie skutkuje tylko w 2014 roku odebraniem rolnikom ok. 1,5 mln zł) i na maksymalnym poziomie dopuszczonym przepisami Unii Europejskiej. Dopiero taka konstrukcja przy odpowiednim wsparciu finansowym dla poszczególnych sektorów (m.in. chmielu, tytoniu, skrobii ziemniaczanej i buraków cukrowych) i po ponownym przeanalizowaniu zaproponowanych wariantów z uwzględnieniem średnich powierzchni gospodarstw w danym województwie może być podstawą do wypracowania rozwiązań realnie wspomagających gospodarstwa rodzinne rolników indywidualnych. Tymczasem w obecnej konstrukcji, zdaniem Związku, Rząd „żongluje” środkami, które najpierw odbiera a później stosuje w postaci innch mechanizmów, co daje pozorne wrażenie dodatkowego wsparcia.

Stanowisko NSZZ RI „Solidarność” w sprawie propozycji dopłat bezpośrednicha na lata 2015-2020 (z dnia 11 lipca 2014 roku)

Poprzedni artykułKomunikat z Posiedzenia Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” w dniu 15 lipca 2014 roku
Następny artykułUWAGA SADOWNICY!!! PIKIETA PRZED MINISTERSTWEM ROLNICTWA
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj