Strona główna Aktualności NSZZ RI "Solidarność" w sprawie projektu ustawy o utworzeniu Funduszu Stabilizacji Dochodów...

NSZZ RI "Solidarność" w sprawie projektu ustawy o utworzeniu Funduszu Stabilizacji Dochodów Rolniczych

907
0

W dniu 24 września br. NSZZ RI „Solidarność” przekazał ministrowi rolnictwa i rozwoju wsi opinię w sprawie projektu ustawy o utworzeniu Funduszu Stabilizacji Dochodów Rolniczych.

W przedstawionej opinii NSZZ RI „Solidarność” podtrzymał swoje stanowisko, przedstawione w opinii do projektu założeń ustawy o utworzeniu ww. funduszu. Związek podkreślił, że na ww. fundusz powinny składać się podmioty skupowe, a nie rolnicy. Zaproponowano także, aby na rozpoczęcie działalności dofinansować fundusz środkami budżetowymi zamiast zaciągania pożyczek, które niepotrzebnie będą generować dodatkowe koszty.

Stanowisko NSZZ RI „Solidarność” ws. projektu ustawy o utworzeniu Funduszu Stabilizacji Dochodów Rolniczychpobierz PDF

Poprzedni artykułKonferencja „Doradztwo rolnicze w Polsce po 2014 r. – kompetencje, organizacja, finansowanie” – fotorelacja
Następny artykułPosiedzenie Zachodniopomorskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ RI "Solidarność"
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj