Strona główna Aktualności Nowelizacja ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego – uchwalona

Nowelizacja ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego – uchwalona

601
0

25 stycznia br. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego. Zmiany umożliwią stosowanie przejściowego wsparcia krajowego dla rolników za 2013 r. Nabór wniosków o przyznanie wsparcia rozpocznie się 15 marca i trwać będzie do 15 maja br.

 

Według niniejszej ustawy wsparcie będzie przyznawane rolnikom z sektorów, które za 2012 r. otrzymywały krajowe płatności uzupełniające. Zaliczają się do nich producenci zbóż, roślin oleistych, wysokobiałkowych i motylkowatych, a także roślin paszowych na trwałych użytkach zielonych, chmielu, skrobi ziemniaczanej i tytoniu. Dzięki temu utrzymana zostanie ciągłość wsparcia z budżetu krajowego sektorów, w których dotychczas stosowane były płatności krajowe. Ustawa wchodzi w życie 15 marca br.

Poprzedni artykułAngielscy rolnicy solidaryzują się z Polakami
Następny artykułPolska wolna od upraw GMO
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj