Strona główna Aktualności Nowelizacja przepisów w zakresie umożliwienia odstrzałów w ramach ochrony upraw i odstrzału...

Nowelizacja przepisów w zakresie umożliwienia odstrzałów w ramach ochrony upraw i odstrzału sanitarnego

Dzik w lesie na Pojezierzu Drawskim

W dniu 15 kwietnia 2020 roku, Premier Mateusz Morawiecki w związku z wnioskiem Przewodniczącej NSZZ RI „Solidarność” Teresy Hałas z dnia 14 kwietnia br. podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii przywracające możliwość polowań związanych z ochroną upraw przed zwierzyną łowną oraz polowaniami w związku z walką z ASF.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 10 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii –Dz.U. z 2020 r. poz. 658, umożliwia myśliwym polowania w związku z zabezpieczaniem upraw i płodów rolnych przed szkodami wyrządzanymi przez zwierzynę, jak również w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych zwierząt.

Poprzedni artykułApel Europosłów o utworzenie nadzwyczajnego środka reakcji na COVID-19 w sektorze rolniczym
Następny artykułNSZZ RI „Solidarność” apeluje do Premiera o zwolnienie ze składek KRUS za II kwartał 2020 roku w całości