Strona główna Aktualności Nowa stawka akcyzy za paliwo rolnicze

Nowa stawka akcyzy za paliwo rolnicze

1168
0

Realizując wniosek NSZZ RI 'Solidarność” zawarty w opinii Związku do rozporządzenia  Rady Ministrów sprawie stawki zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 1 litr oleju w 2016 r., Rada Ministrów zdecydowała o podwyższeniu stawki zwrotu za tzw. paliwo rolnicze.

NSZZ RI „Solidarność” wzorem lat poprzednich w swojej opinii z dnia 29 października br. zawnioskował o zwiększenie stawki zwrotu za paliwo rolnicze, gdyż stawka zaproponowana jeszcze przez ministra Sawickiego wynosiła 0,96 PLN za 1 litr. W odpowiedzi na wniosek, minister Krzysztof Jurgiel poinformował o zwiększeniu tej stawki do 1,00 PLN/ 1 litr, co należy uznać za krok w dobrym kierunku. Projekt rozporządzenia został skierowany do podpisu do Prezesa Rady Ministrów.

Poprzedni artykułWzmocnienie notowań pszenicy na MATIF
Następny artykułKonferencja „Rolnictwo a zmiana klimatu” w Paryżu
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj