Strona główna Nowości Nowości Najbardziej potrzebujący z otrzymają żywność z UE

Najbardziej potrzebujący z otrzymają żywność z UE

206
0

Projekt „Żywność dla potrzebujących” nie będzie zlikwidowany. Przez kolejne dwa lata zapewni on pomoc żywnościową najbardziej potrzebującym obywatelom Unii. Dotychczas dzięki niemu udało się pomóc 18 milionom mieszkańców UE z 20 krajów członkowskich. Projekt ten będzie kontynuowany do końca 2013 r., a budżet, jakim dysponuje to ok. 500 mln euro rocznie.

„Obecny kryzys ekonomiczny oraz ciężkie warunki pogodowe mają poważny wpływ na biednych. Dzisiaj niemal 18 milionów osób: bezdomnych, bezrobotnych, starszych lub niepełnosprawnych, ale także rodziny wielodzietne i samotni rodzice korzysta z programu unijnej pomocy żywnościowej. To dobrze, że Unia o tych ludziach pamięta. Ale dzisiaj najważniejszym zadaniem jest zapewnienie, że program będzie kontynuowany i, że nadal będzie dostarczał żywność biednym i potrzebującym obywatelom, także po 2014 roku” – stwierdził sprawozdawca, Czesław Adam Siekierski.

„Utrzymanie programu i jego odpowiednie finansowanie to duże osiągnięcie” – dodał przewodniczący Komisji Rolnictwa, Paolo de Castro (S&D, IT). – Ale to nie koniec historii. Będziemy nadal wywierać polityczne naciski, żeby upewnić się, że Unia Europejska będzie wciąż solidaryzowała się z najsłabszymi w naszym społeczeństwie. Także po 2013 roku i przede wszystkim w czasach kryzysu gospodarczego’’.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here