Strona główna Nowości Nowości MRiRW dofinansowane ze środków Programu priorytetowego System Zielonych Inwestycji

MRiRW dofinansowane ze środków Programu priorytetowego System Zielonych Inwestycji

629
0

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaakceptował wniosek „Zarządzanie energią w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi”. Wniosek ten został zatwierdzony do dofinansowania zadania inwestycyjnego w ramach Programu System Zielonych Inwestycji (GIS – Green Investment Scheme).

Zawarte we wniosku plany inwestycyjne mają zostać zrealizowane w latach 2013 – 2014 i obejmować będą wykonanie zadań termomodernizacyjnych w budynku ministerstwa. Obejmie to m.in. montaż instalacji solarnej na dachu budynku z przeznaczeniem do wspomagania wytwarzania c.w.u., wymianę instalacji centralnego ogrzewania wraz z modernizacją węzła cieplnego budynku, wymianę oświetlenia na energooszczędne, a także ocieplenie stropodachu.

W wyniku prac przewiduje się uzyskanie oszczędności energii cieplnej w wysokości 5162,15 GJ/rok i energii elektrycznej w wysokości 137,42 MWh/rok oraz ograniczenie emisji CO2 do atmosfery o 605,48 ton/rok.

 

źródło: MRiRW

Poprzedni artykułMiejsce rolników w łańcuchu żywnościowym – do poprawki
Następny artykułRówne warunki w ramach WPR 2014-2020
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj