Strona główna Protesty rolnicze Protesty rolnicze Mazowiecka Izba Rolnicza popiera postulaty protestujących rolników

Mazowiecka Izba Rolnicza popiera postulaty protestujących rolników

W dniu 30 marca 2015 r. odbyło się posiedzenie X Walnego Zgromadzenia Mazowieckiej Izby Rolniczej, na którym wyrażono poparcie dla postulatów zgłaszanych przez protestujących rolników z NSZZ RI „Solidarność”.

Poniżej prezentujemy stanowisko X Walnego Zgromadzenia Mazowieckiej Izby Rolniczej:

Stanowisko X Walnego Zgromadzenia Mazowieckiej Izby Rolniczej

w  sprawie postulatów NSZZ RI „Solidarność” wystosowanych

podczas protestów rolników w związku z trudną sytuacją w rolnictwie

X Walne Zgromadzenie Mazowieckiej Izby Rolniczej stojąc na straży interesów polskich rolników popiera postulaty wystosowane przez NSZZ RI „Solidarność”. W postulatach tych rolnicy domagają się:

1. Ustawy zapobiegającej wyprzedaży ziemi obcokrajowcom.
  2. Umożliwienia rolnikom sprzedaży bezpośredniej produktów przetworzonych.
  3. Kompleksowej długoletniej polityki rolnej oraz odzyskania kontroli nad przetwórstwem rolno- spożywczym i rynkiem wewnętrznym.
  4. Zmiany regulacji ustawowych w obszarze szkód łowieckich w sposób zapewniający rolnikom rekompensatę poniesionych strat.
  5. Powołania Komisji Dialogu Społecznego ds. rolnictwa (strona rządowa, rolnicy, przedsiębiorcy).

Źródło: http://www.mir.pl

Poprzedni artykułUWAGA REDAKCJE! Zaproszenie na konferencje prasową
Następny artykułKomunikat Prezydium Rady Krajowej NSZZ RI „Solidarność” – kolejne przedłużenie protestu!