Strona główna Aktualności Marsz poparcia dla życia, rodziny i katolickich mediów – Lubartów 23.09.2012

Marsz poparcia dla życia, rodziny i katolickich mediów – Lubartów 23.09.2012

628
0

W niedzielę (23.09.br.) w Lubartowie nasze koleżanki i koledzy uczestniczyli w Marszu  poparcia dla życia, rodziny i katolickich mediów.  Wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej, która celebrowana była w kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie. Po Mszy Świętej uczestnicy manifestacji przeszli ulicami miasta pod Ratusz, skandując hasła z rządaniami do nienaruszalności życia od poczęcia do naturalnej śmierci, ochrony zdrowej, polskiej rodziny i dostępu do wolnych, katolickich mediów.

Na placu odbyła się dalsza część protestu. Głos zabrali m.in. senator Stanisław Gogacz i posłanka Małgorzata Sadurska: „Od pewnego czasu wszyscy jesteśmy obserwatorami silnej nagonki na Kościół, chęci wyrugowania nauki religii ze szkół, propagowania nowej mody na życie i rodzinę. Obrona Telewizji Trwam stała się więc symbolem – symbolem walki o naszą chrześcijańską tożsamość i o katolicką Polskę.” mówiła Pani Poseł. Odczytano także treść sprzeciwu Rady Miasta Lubartów skierowany do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w którym radni solidaryzują się z mieszkańcami miasta: „Wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym godzi w prawa katolików. Godzi w licznych odbiorców, wśród których wiele jest osób chorych i samotnych.”

Burmistrz Lubartowa, Janusz Bodziacki w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na wartości jakie niosą katolickie media a przede wszystkim rodzina.

W proteście uczestniczyli członkowie NSZZ RI „Solidarność” z powiatu Lubartów. Wszyscy umówiliśmy się na wzięcie udziału w proteście „Obudź się Polsko!”, który odbędzie się w Warszawie 29.09.2012.

Poprzedni artykułPolska potęgą kukurydzianą
Następny artykułOdpowiedź Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na pismo dotyczące rażąco niskich cen skupu malin
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj