Strona główna Copa-Cogeca copa-cogeca Manifest dot. wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014

Manifest dot. wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014

935
0

W związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego w maju 2014 r. Copa-Cogeca opublikowała manifest nakreślający priorytety unijnego sektora rolnego na najbliższe lata. Należą do nich: silny unijny sektor rolny zapewniający wzrost i zatrudnienie i działający na rzecz gospodarki i społeczeństwa, międzynarodowe umowy handlowe uwzględniające wysokie normy produkcji obowiązujące w UE, lepsze dochody z rynku dla rolników,walka ze zmianą klimatu i dywersyfikacja dostaw energii, tworzenie nowych możliwości gospodarczych dla obszarów wiejskich,  zapewnienie powodzenia Wspólnej Polityki Rolnej.

„Copa-Cogeca wzywa Parlament Europejski do pełnego wykorzystania olbrzymiego potencjału europejskiego sektora rolnego, leśnego, akwakultury i rybołówstwa. Wpływają one pozytywnie na gospodarkę, środowisko, wzrost i zatrudnienie – szczególnie na obszarach wiejskich UE – oraz pozwalają dostarczyć żywność konsumentom na całym świecie. Łańcuch rolno-spożywczy UE to w rzeczywistości największy sektor gospodarki – wspiera on wzrost, a zatrudnienie znajduje w nim ponad 40 mln osób: od środków produkcji, poprzez rolnictwo i przetwórstwo, aż po marketing i sprzedaż, co przekłada się także na inne sektory. Pomaga on państwom członkowskim wyjść z aktualnego kryzysu gospodarczego. Jednocześnie odpowiada za produkcję w UE-28, której wartość przekracza 400 mld €. Gospodarstwa rodzinne i spółdzielnie rolnicze odgrywają kluczową rolę, ponieważ stanowią siłę napędową gospodarki wiejskiej oraz dostarczają wysokiej jakości żywność wyprodukowaną przy poszanowaniu wysokich norm w zakresie dobrostanu zwierząt i środowiska” – napisano w dokumencie.

Manifest dot. wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014

Poprzedni artykułWnioski o rekompensaty dla producentów wieprzowiny
Następny artykułProjekt PROW 2014-2020 na posiedzeniu Rady Ministrów
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj