Strona główna Aktualności Magazyn Rolniczy Nasza Ziemia 12.2022/01.2023

Magazyn Rolniczy Nasza Ziemia 12.2022/01.2023

547
1

NZ_2022_grudzien_2023_styczeń

Poprzedni artykuł42. ROCZNICA POROZUMIEŃ RZESZOWSKO-USTRZYCKICH
Następny artykułKomunikat NSZZ RI „Solidarność” po spotkaniu z Premierem Mateuszem Morawieckim
NSZZ RI „Solidarność” jest powołany do reprezentowania i obrony godności, praw, jedności zawodowej, interesów zawodowych rolników na poziomie krajowym i międzynarodowym zgodnie z ideami „Solidarności” oraz zasadami etyki chrześcijańskiej.

1 KOMENTARZ

 1. Solidarność Rolników Indywidualnych
  biuro@solidarnoscri.pl

  Szanowni Państwo,

  Czy jesteście zainteresowani moim projektem – jeszcze nienapisanym – ustawy o kredytach dla rolników, przeznaczonych na zakup paliwa, nawozów, materiału siewnego i środków ochrony roślin oraz – być może – środków na inwestycje?
  Ma to być ustawa, o powołaniu rolniczego banku państwowego lub agendy rolniczej w istniejącym Banku Gospodarstwa Krajowego.
  Projekt / ustawa ma zapobiegać ustalaniu odsetek i kosztów dodatkowych, na poziomie uniemożliwiającym / utrudniającym spłatę zaciągniętych zobowiązań, co w efekcie często prowadzi do konfiskaty gospodarstwa rolnego i przejęcia go przez szemrany kapitał krajowy lub zagraniczny.
  Bo to, co jest teraz, to przypomina działania Niemieckiej Komisji Kolonizacyjnej w zaborze pruskim, która to komisja – zwana HAKATA – miała pozbawiać Polaków własności ziemi i budynków.
  Projekt Solidarnej Polski, ograniczający lichwę do lichwiarskich 45 % odsetek rocznie, nie zmienia sytuacji na lepsze.
  Z poważaniem
  Marek Zawadzki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj